روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

روزانه همواره باید سینک ظرفشویتان را ضدعفونی و تمیز کنید زیرا این منطقه بسیار زود الوده می شود و شستن میوه و سبزیجات در سینک کثیف باعث آلودگی می گردد بهتر است با مواد طبیعی مانند نمک،جوش شیرین و سرکه سیب سینک را تمیز کنید ما در این مطلب از اوستاکولر راهکارهای تمیز کردن سینک ظرفشویی را برای شما عزیزان آماده کرده ایم
تمیز کردن سینک ظرفشویی

۱ سینک ظرفشویی معمولاً از جنس استیل است. بهتر است از مواد سفید کننده قوی و جرمگیر برای تمیز کردن استفاده نکنید، زیرا رنگ استیل به مرور کدر می شود.جوش شیرین برای تمیز کردن سینک ظرفشویی های استیل عالی عمل می کند. این ماده را به عنوان پودر تمیز کننده به کار گیرید.

۲ برای تمیز کردن سینک ظرفشویی های آلومینیومی و چینی محلول پودر ماشین لباسشویی توصیه می شود. بعد از آبکشی، با روزنامه مچاله شده سینک ظرفشویی را برق بیندازید.

۳ برای از بین بردن لکه ها و رسوبات آب روی سینک ظرفشویی ، پارچه ای را به سرکه سفید آغشته کنید و روی سطح را با آن مالش دهید.از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه نیز می توانید برای این کار استفاده کنید.

روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی
روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

روشی برای برق انداختن سینک ظرفشویی

۴ نمک ماده طبیعی مناسب برای ضدعفونی کردن سینک است. برای این منظور نمک خشک را روی سطح آن بپاشید و پس از نیم ساعت بشویید.

نظافت سینک ظرفشویی بسیار مهم است چون محل شستشوی ظروف است و غیر مستقیم با غذایی که می خوریم و سلامتی ما در ارتباط است. به علاوه همواره در معرض دید است و از نظر زیبایی حائز اهمیت است و یک خانم کدبانو همواره دوست دارد تا ظرفشویی تمیز و براقی داشته باشد. از آن جایی که سینک ظرفشویی هر روز مورد استفاده قرار می گیرد علاوه بر شستشوی روزانه، به دفعات نیاز به شستشو دارد. در این چگونه گفته ایم که چطور با کمک مواد طبیعی به این مهم بپردازید.

۵ براق کردن شیر آباز الحاقات سینک ظرفشویی و دستشویی شیرهای آب هستند که برای از بین بردن رسوب آب روی آنها می توانید از محلول نمک و جوش شیرین در آب یا سرکه استفاده کنید.اگر رسوبات خیلی زیادند نمک و جوش شیرین را به صورت خمیر در آورید و روی رسوبات بگذارید تا آن ها را از بین ببرد.

بیشتر بدانید از ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی

سینک آشپزخانه از جمله جاهایی است که مقدار زیادی میکروب را در خود جای می دهد. شست وشوی ظروف و موادغذایی و… در سینک آشپزخانه زمینه مناسبی را برای رشد میکروب ها و باکتری هایی مانند سالمونلا و ای کولای و همچنین ابتلا به انواع مسمومیت های غذایی فراهم می آورد تا جایی که بنابر تحقیقات انجام گرفته در هر ۴/۶ سانتیمتر مربع از سینک آشپزخانه حدود ۱۷ هزار و ۹۶۴ باکتری وجود دارد. از این رو ضروری است تا سینک آشپزخانه به صورت مرتب تمیز و ضدعفونی شود.

برای تمیز کردن سینک باید پس از هر بار استفاده و یا شست وشوی ظروف، باقیمانده موادغذایی از روی سینک جمع آوری و سینک آبکشی شود. علاوه بر این هر روز باید سینک را با استفاده از یک اسفنج نایلونی و مایع ظرفشویی شست وشو داد. سپس روی آن را با یک اسپری چندمنظوره، اسپری کرده و با یک پارچه یا حوله کاغذی خشک کرد تا سینک مرطوب نماند.

برای ضدعفونی کردن سینک باید از محلول های مخصوص ضدعفونی آشپزخانه استفاده کرده و تمام سطح سینک را با آن اسپری کرد و پس از گذشت ۱۰ دقیقه آن را با دستمال پاک کرد. علاوه بر این استفاده از آب جوش و ریختن آن در سینک آشپزخانه باکتری های باقیمانده را از بین می برد و از گرفتگی لوله نیز جلوگیری خواهد کرد. از آنجایی که محلول های سفیدکننده باعث از دست رفتن درخشندگی سینک آشپزخانه می شوند باید سینک را با مخلوط صابون آنتی باکتریال و آب اسپری کرد. سپس با اسکاچ تمیز آن را ضدعفونی کرده و پس از پنج دقیقه آبکشی کرد. برای از بین بردن بوی بد سینک، باید جوش شیرین و سرکه سفید را به نسبت مساوی با هم مخلوط کرده و در سینک ریخت. پس از گذشت پنج دقیقه آن را با آب جوش شست وشو کرد.

About the author

پست‌های مرتبط

روش های تمیز کردن قطعات اجاق گاز

روش های تمیز کردن قطعات اجاق گاز روش های تمیز...

پاک کردن چسب قطره ای

پاک کردن چسب قطره ای پاک کردن چسب قطره ای...

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش نحوه شستشوی تابلو فرش نحوه شستشوی...

Theme Settings