چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

تمیز کردن سرویس های بهداشتی باید به طور متناوب باشد که هم ضدعفونی شود و هم جای لکی باقی نماند تا حدالامکان سعی کنید که از مواد شوینده شیمیایی خود داری کنید و از روش های طبیعی استفاده کنید ما در این مطلب از اوستاکولر قصد داریم نکات مهم وکاربردی برای تمیزی دستشویی و سرویس بهداشتی به کار ببریم

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید
چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

روزی که شما عده ای را به منزل خودتان دعوت می کنید کلی به زحمت می افتید و به اصطلاح حسابی خانه را می چلانید تا تمیز شود. در عین حال قسمتهایی هم هست که شما مطمئن هستید کسی از مهمان های شما آنجا را نمی بیند و شما با بستن آن قسمت از رفتن مهمانها به آن بخش از خانه تان جلوگیری می کنید.

اما یکی از جاهایی که شما یقین دارید که مهمان و هر فردی که به منزل شما می آید احتمالاً از آن استفاده می کند دستشویی و توالت منزل شماست. حتماً هم می دانید که سخت ترین تمیزکاری در منزل همان تمیزکردن دستشویی ها است. برای تمیز و براق کردن منزل چند راه بسیار ساده است که اگر دوست داشتید اجرا کنید تا توالت تان همیشه برق بزند.

چگونه حمام و دستشویی منزلتان را براق کنید

۱)کار را تمام کنید همیشه عادت دارید به کودکانتان بگویید که عجول نباشند و کارهایشان را تا انتها و بدون عجله انجام دهند. این بار باید این نکته را به خودتان گوشزد کنید. به جای اینکه وارد دستشویی شوید و به فکر این باشید که به سرعت به سراغ جای دیگر بروید، سعی کنید داخل دستشویی بمانید تا کاملاً تمیز شود. این به شما کمک می کند تا حواستان جمع باشد و موجب می شود تا شما فکر نکنید که تمیزکردن این قسمت از خانه تمام روز شما را گرفته است.

۲ ) اولین کار قبل از اینکه بخواهید با انواع و اقسام زمین شوی ها و تمیزکننده های مایع، شروع به شست وشوی زمین و دیوارها بکنید با جارو گرد وخاک و موهایی را که روی زمین ریخته را جمع کنید. پیشنهاد ما این است که در صورت موجود بودن جاروبرقی از آن یا جاروی دستی کوچک استفاده کنید. این کار باعث می شود تا گرد وخاک و موها پس از تمیزکردن مجدداً برنگردند. اگر داخل توالت و حمام تان فرش کوچک یا قالیچه ای دارید مطمئن شوید که روی آن راکاملاً با جاروبرقی تمیز کرده اید.


برای تمیزی دستشویی چه راهکارهای موثری وجود دارد؟

پرده حمام را قبل از هرکاری جدا کنید و بشویید. البته اگر قابل شست وشو است. پس از این کار می توانید اگر مایل بودید قالیچه و فرش داخل حمام را بشویید. به این ترتیب شما می توانید، قبل از شستن قالیچه و فرش پرده حمام را مجدداً آویزان کنید.

۳) از توالت شروع کنید قبل از استفاده از مواد شوینده یک بار سیفون توالت را بزنید. حالا مواد شوینده را داخل آن بریزید. اجازه بدهید چند دقیقه ای همین طور بماند. این کار باعث می شود تا لکه های روی توالت کاملاً از بین برود. در این مدت هم بیکار نمانید.

از برس و تمیزکننده برای تمیزکردن سطح رویی توالت استفاده کنید. کاملاً سطح خارجی توالت اعم از اطراف و محل نشستن و سایر قسمتها را تمیز کنید. پس از این کار داخل توالت را با برس مخصوص بشویید. اگر اثری از لکه بود باز این کار را تکرار کنید و یک بار دیگر سیفون را بکشید. پس از این کار اگر مایلید می توانید از خوش بو کننده هم در پایان کار استفاده کنید.
۴) حمام نوبت به حمام می رسد. تمیزکردن پرده حمام را که مرحله قبل انجام داده اید، دیوارها و شیرهای آب را کاملاً با مواد تمیزکننده بشویید. اگر حمام شما در شیشه ای دارد فراموش نکنید آن را هم با شیشه پاک کن تمیز کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که قبل از آغاز کار در حمام صابون و شامپو و سایر وسایل داخل آن را در گوشه ای قرار دهید.

۵) آینه ها در دستشویی معمولاً آینه ها از قلم می افتد. این نکته را به خاطر بسپارید که تمیز بودن آینه ها به تمیز جلوه کردن دستشویی بسیار کمک خواهدکرد. قبل از شستن محل دستشویی آینه ها را تمیز کنید با تمیزکننده شیشه و استفاده از دستمال توالت ویا یک کهنه یا پارچه نرم می توانید این کار را انجام دهید.

۶) دستشویی تمیزکردن سینک دستشویی بسیار آسانتر و ساده تر از هر قسمت دیگر است. ماده شوینده را بریزید و با آب بشویید و درنهایت با دستمال خشک کنید تا لکه های آب روی آن نماند. برای شستن سینک دستشویی نیاز نیست تا صبر کنید مایع دستشویی روی سینک مدت زیادی بماند و بعد شروع به شستن کنید.

۷) زمین برای تمیزکردن زمین دو راه وجوددارد. اگر دستشویی شما راهی برای خروج آب دارد، آنگاه می توانید تمیزکننده را روی زمین بریزید و تمیز کنید. درغیر این صورت با استفاده از تی یا دستمال تمیز مرطوب زمین دستشویی را تمیزکنید.

۸) حوله ها حالا نوبت مرحله آخر است. حوله های تمیز بردارد و در جای مخصوص در توالت قراردهید. دستمال های تمیز بیاورید و هرچه را که درهنگام شست وشو خارج کرده بودید را به دستشویی برگردانید. حالا دستشویی شما کاملاً تمیز و شفاف شده. مطمئن باشید با این روش زمان زیادی از شما گرفته نخواهدشد و قطعاً توالتی تمیز و براق خواهید شد.


بیشتر بدانید از تمیز کردن جرم ها

تمیز کردن جرم ها سر سخت در هر سرویس بهداشتی کار آسانی نیست و نخواهد بود. اما به شما ترکیبی را معرفی می کنیم که شاید بهتر از هر مایع تمیز کننده برای شما به کار بیایید و در هزینه های شما هم صرفه جویی مالی اتفاق بیفتد. برای این ترکیب شما میبایست نصف پیمانه سرکه را با ۱ پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید و مخلوط کنید.

حال این ترکیب را با چهار قسمت آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید. ۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم های را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد. برای تمیزی دستشویی استفاده از دهان شویه ها یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس های بهداشتی به کار بیاید. دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل های آلورده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم ها را از بین ببرید

About the author

پست‌های مرتبط

اصول اولیه و اساسی در فنگ شویی

اصول اولیه و اساسی در فنگ شویی اصول اولیه و...

ترفندهای خانه تکانی، این بار قسمت های سخت خانه

ترفندهای خانه تکانی، این بار قسمت های سخت خانه ترفندهای...

راهنمای تمیز کردن کابینت چوبی

راهنمای تمیز کردن کابینت چوبی راهنمای تمیز کردن کابینت چوبی...

Theme Settings