نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش

نحوه شستشوی تابلو فرش
هنگام خانه تکانی و شست فرش های منزل، ممکن است احساس کنید که تابلو فرش منزل کثیف شده است و نیاز به شستشو دارد.به دلیل اینکه تابلو فرش نسبت فرش های دیگر حساس تر است به همین دلیل باید هنگام شستشو تابلو فرش چند نکته هم را رعایت کنید.در قسمت زیر روش شستشوی تابلو فرش را قرار داده ایم.برای آشنایی با راههای صحیح شستشو و نظافت ما را در سایت اوستاکولر دنبال کنید.
روش شستشوی تابلو فرش

اگر به هر دلیلی احساس کردید تابلوفرش تان کثیف شده، پیشنهاد ما کمک گرفتن از مراکز قالی‌شویی‌ است که در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند.اما اگر چنین مراکزی را سراغ ندارید و مایلید خودتان این کار را انجام دهید باید :

۱- اول از همه تابلو را از قابش جدا کنید.

۲- سپس روی تابلوفرش را با جاروبرقی که دهانه‌اش تمیز است جارو بزنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود.

۳- سپس اطمینان از پس ندادن رنگهای بافته شده در فرش داشته باشید و بعد از این مقداری شامپو فرش را در آب سرد حل کنید و با یک تکه اسفنج بزرگ که در این محلول غلتانده‌اید، سطح آن را به صورت یکنواخت و با سرعت بسایید.
روش شستشوی تابلو فرش
۴- برای خشک شدن، باید تابلوفرش را روی زمین، در محیط نسبتا گرم و دور از نور خورشید بگسترانید تا رطوبتش تبخیر شود و تابلو فرش تغییر رنگ ندهد. این کار اجازه نمی‌دهد رنگ‌های آن در همدیگر بلغزند و ادغام شوند.
نکته : * هرگز تابلوفرش را روی طناب پهن نکنید. چون ممکن است کش بیاید و از ریخت بیافتد. پهن کردن تابلوفرش زیر آفتاب هم پسندیده نیست. اگر می‌خواهید این کار را انجام دهید، آن را پشت و رو زیر آفتاب قرار دهید.

  • برای گردگیری روزانه تابلوفرش بهترین روش، استفاده از برس گردگیری جاروبرقی است
    در شستشوی فرش توجه به نکات زیرضروری است:

۱- فرش روی زمین سخت شسته شود

۲- برای شستن فرش ازدمای معمولی آب استفاده شود.

۳- مواد لازم برای شستشو موادشوینده مخصوص فرش بوده وبرای جلوگیری از قلیایی شدن محیط کنترل می شود(برای لکه گیری وشستشونبایدازموادقلیایی کربنات دوسود وسودسوزآوراستفاده کرد ضمنا غلظت هیدروسولفیت بایستی کنترل شود.)

۴- پساب خروجی بعد از آبکشی باید خنثی باشد در صورت خنثی نبودن احتمال بروز آسیب هایی درفرش وجوددارد برای خنثی نمودن ازآب و اسید ۱ تا ۲ درصد استفاده می شود.

۵- عملیات آبگیری درنورغیرمستقیم خورشیدانجام گیردوفرش مرطوب درمعرض هواآویزان گردد.

About the author

پست‌های مرتبط

برق انداختن کاشی های حمام و سرویس بهداشتی

برق انداختن کاشی های حمام و سرویس بهداشتی

برق انداختن کاشی های حمام و سرویس بهداشتی برق انداختن...

نحوه تمیز کردن اصولی اتو لباس

نحوه تمیز کردن اصولی اتو لباس نحوه تمیز کردن اصولی...

راههای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

راههای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی راههای از...

Theme Settings