راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

لباسشویی یکی از ضروری ترین وسیله های برقی در هر خانه است باید هر چند مدت یک بار فیلتر لباسشویی را چک و تمیز کنید از ریختن پودر رخت شویی دستی اجتناب کنید لباس های زیاد تر از ظرفیت درون لباسشویی نریزید که همه این ها برای لباسشویی آسیب زا هستند ما در این مطلب از پرشین وی قصد داریم نکات نگهداری ‌ماشین لباسشویی را برای شما بازگو کنیم .

خانواده‌هایی که به سالم ماندن وسایل خانه اهمیت زیادی می‌دهند، ماشین لباسشویی یکی از اصلی‌ترین آنهاست. ماشین لباسشویی بویژه وقتی هزینه زیادی صرف خریدش می‌شود بیشتر تمرکز خانم خانه را به خود جلب می‌کند، چون خراب شدن ماشین همان و زحمت رخت شستن با دست همان. اما راه‌هایی وجود دارد که با رعایت آنها می‌شود به دوام ماشین لباسشویی و خوب کار کردنش امیدوار بود. گام اول در نگهداری از ماشین لباسشویی این است که آن را در جایی قرار دهیم که به شیر آب، پریز برق و خروجی فاضلاب نزدیک باشد.

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

قدم دوم به یاد داشتن این نکته است که نباید هرگز ماشین را بیش از حد ظرفیت آن پر کرد، چون این کار باعث می‌شود لباس‌ها براحتی در آب حرکت نکنند و در نتیجه بخوبی شسته نشوند.

دانستن این نکته هم ضروری است که هر برنامه لباسشویی برای شستن گروهی خاص از لباس‌هاست پس اگر اصرار داشته باشیم که تمام لباس‌ها با یک برنامه مشخص شسته شوند به ماشین لباسشویی‌مان آسیب می‌زنیم. اما اگر به جای ماشین تمام خودکار ماشین‌های نیمه خودکار در خانه دارید به یاد داشته باشید تا پس از هر بار شستشو آب اضافه داخل محفظه را خالی کنید (در ماشین‌هایی که در آن از بالا باز می‌شود). البته شستن هر روزه محفظه لزومی ندارد مگر این‌که در آخرین شستشو از سفید کننده یا ماده افزودنی مشابه استفاده کرده باشید.

رعایت این نکته هم بسیار ضروری است که پس از شستن مواد پرز دار مانند عروسک، پتو و… فیلتر ماشین را بخوبی پاک کنید. بعضی از اشکالات رایج بعضی وقت‌ها امکان دارد که با رعایت تمام این موارد باز هم ماشین لباسشویی ما دچار اشکال شود، اما اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی متوجه ایرادی شدید، وحشت زده نشوید و موضوع را فورا به موتور آن ارتباط ندهید، چون در بسیاری از مواقع، مشکل تنها بر اثر یک ریزه‌کاری به وجود آمده است.

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

یکی از این ریزه‌کاری‌ها این است که اگر ماشین پر از آب نمی‌شود، به احتمال زیاد یا لوله آب آن یا صافی رابطش گرفته است و با تمیز کردن مرتب صافی و برطرف کردن گرفتگی لوله، اشکال رفع خواهد شد. اشکال رایج دیگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خروج کف از زیر بدنه آن است، پس اگر چنین مشکلی دارید، بدانید که یا زیاد از حد در محفظه پودر ریخته‌اید یا پودری که استفاده کرده‌اید مناسب ماشین لباسشویی نیست. اما اگر ناگهان آب از ماشین سرازیر شد قبل از هر چیز باید لوله فاضلاب را کنترل کنید تا مطمئن شوید که گرفته نباشد.

اگر لوله مشکلی نداشت آنگاه به دنبال رفع مشکل دستگاه باشید. اگر چرخش ماشین نیز صدای زیادی دارد، مشکل می‌تواند به یاتاقان آن مربوط باشد که علامت آن تشکیل لکه‌های زنگ زده در زیر و پشت دستگاه است.
اما اگر محفظه مشکلی نداشته باشد، منبع صدا می‌تواند وجود یک جسم خارجی در بخش موتور یا پمپ باشد. اما قبل از اینها، باید از تراز بودن ماشین روی سطح زمین مطمئن شوید.

البته گاهی هم لباس‌ها داخل محفظه به یکدیگر می‌پیچند و تعادل ماشین را بر هم می‌زنند در این هنگام اگر ماشین روی سطح زمین تراز نباشد، ماشین تکان‌های شدید همراه با سرو صدای زیاد خواهد داشت. راه‌هایی برای صرفه‌جویی این باور که آب داغ باعث شستشوی بهتر لباس می‌شود را از خود دور کنید و با تغییر دادن درجه ماشین از داغ به گرم، مصرف انرژی را کاهش دهید. سعی کنید به یک بار شسته شدن لباس‌ها بسنده کنید بویژه لباس‌هایی که می‌دانید زیاد کثیف نیستند و زود تمیز می‌شوند.

بهتر است پارچه‌های خیلی چرک را ابتدا خیس کنید. برای این کار می‌توانید از برنامه خیساندن لباس‌ها استفاده کنید. به این ترتیب در استفاده از وقت و انرژی صرفه‌جویی کنید. از پودر هم بیش از حد نیاز استفاده نکنید، چون کف بیش از حد به ماشین فشار می‌آورد و انرژی بیشتری مصرف نکات کاربردی و مهم نگهداری ‌ماشین لباسشویی می‌کند.


راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی

از محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی شروع کنید. انتهای این محفظه بعد از مدتی جرم می‌گیرد و لایه‌ای شبیه جلبک در دیواره‌های آن تشکیل می‌شود. به همین دلیل در اغلب ماشین لباسشویی‌ها این محفظه قابل درآوردن است. برای شستن محفظه و جداکردن جرم‌ها از مسواک و یک شوینده معمولی مثل پودر لباسشویی دستی استفاده کنید.

در پایین ماشین لباسشویی، محفظه فیلتر قرار دارد که یکی از فضاهای آلوده ماشین لباسشویی محسوب می‌شود. فیلتر را خارج و با همان مسواک و شوینده بشویید. محفظه قرار گرفتن فیلتر را فراموش نکنید. در اطراف محفظه ورودی اغلب ماشین لباسشویی‌ها یک نوار لاستیکی وجود دارد که ترجیحا بعد از هر بار استفاده آن را با اسکاچ کفی تمیز و با یک حوله مخصوص این کار کاملا خشک کنید. بسیاری از مواقع آب چرکی در فضای میان نوارهای لاستیکی باقی می‌ماند و تخلیه نمی‌شود که نادیده‌گرفتن آن موجب ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی می‌شود. ترجیحا از ایجاد این بو خودداری کنید چون برطرف‌کردن آن کار آسانی نیست.

راه‌های نگهداری ‌ماشین لباسشویی


محفظه اصلی ماشین لباسشویی در ظاهر کاملا کملا تمیز است اما توجه کنید این محفظه سوراخ‌های بسیاری دارد که محل مناسبی برای ایجاد جرم و آلودگی است.برای تمیزکردن این محفظه هر ماه یک دور ماشین لباسشویی را خالی روشن کنید.نگهداری ‌ماشین لباسشویی برای تمیزی بیشتر بلور سودا یا یک قرص ماشین ظرفشویی داخل آن بیندازید و ماشین را روشن کنید. حواس‌تان باشد که دمای آب برای این کار حتما ۶۰ درجه باشد که قدرت تمیزی بالایی دارد.

آخرین نکته هم اینکه برای جلوگیری از ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی بعد از هر بار استفاده در ماشین را برای چند ساعت باز بگذارید تا تبادل هوا صورت گیرد نگهداری ‌ماشین لباسشویی و کاملا خشک شود. سعی کنید به جای مایع‌های شوینده از پودر شست‌و‌شو استفاده کنید چون مایع شست‌و‌شو در محفظه‌ها باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود.

About the author

پست‌های مرتبط

بعد از پیک نیک، چطور بوی دود لباس را از بین ببریم؟

بعد از پیک نیک، چطور بوی دود لباس را از بین ببریم؟

بعد از پیک نیک، چطور بوی دود لباس را از...

خطرات استفاده از سفیدکننده برای تمیز کردن یخچال

خطرات استفاده از سفیدکننده برای تمیز کردن یخچال

خطرات استفاده از سفیدکننده برای تمیز کردن یخچال خطرات استفاده...

نکاتی در تمیز کردن شیشه ها

نکاتی در تمیز کردن شیشه ها نکاتی در تمیز کردن...

Theme Settings