روشی برای ازبین بردن پرز فرش

روشی برای ازبین بردن پرز فرش

روشی برای ازبین بردن پرز فرش

بزرگترین مشکلی که برای فرش های نو و تازه به وجود می آید این است که پرزهای آن به لباسها و وسایل پارچه ای می چسبد و موجب اذیت و آزار می شود .

روشی برای ازبین بردن پرز فرش

پرزهای فرش ها همیشه دردسر های بسیار سختی برای افراد هستند این پرزها با چسبیدن به فرش ها و لباس های پارچه ای مشکلات بسیار زیادی را برای افراد بع وجود می آورند اما روش از بین بردن پرز فرش می تواند به افراد کمک کند تا از شر این پرزها راحت شوند حتی این پرزها با جمع شدن در یک گوشه فرش فضای بسیار زشتی برای خانه درست می کنند که برای هیچ کس خوشایند نیست .

راهکار از بین بردن پرز فرش

برای از بین بردن پرز فرش به توصیه زیر توجه فرمایید: یک کیسه حمام را مرطوب کرده به دست بکشید و از راه خواب قالی کیسه بکشید. هر دو روز یکبار فرش ها را جارو بکشید.

روشی برای ازبین بردن پرز فرش

حداقل سالی چند بار با شامپو فرش فرش ها را شامپو بکشید.برای درخشان کردن رنگ های فرش کمی سرکه را با خاک اره مخلوط کرده و به ارامی برسی را در این مخلوط بزنید و روی فرش بکشید وقتی که خشک شد با جارو برقی سطح ان را جارو کنید.

بد نیست بدانید که : علل پرزدهی فرش های ماشینی

زمانی که فرش ماشینی را تولید می کنند و فرش در مرحله ی آماده کردن الیاف می باشد ، اگر از مقدار کافی آب و روغن استفاده نشود یا دستگاه هایی که برای ریسندگی فرش کاربرد دارند به طور اصولی تنظیم نشده باشد ، یا اگر از آهار استفاده نکنند و تثبیت حرارتی به صورت صحیح انجام نپذیرد ، پرزدهی به مراتب بیشتر از حالت عادی خواهد شد و در صورت رعایت موارد فوق شاهد کاهش پرزدهی فرش های ماشینی خواهیم بود.

روشی برای ازبین بردن پرز فرش

همه ی فرش های ماشینی در اندازه های مختلف نخ خاب دارند ، برای این که این نخ خاب ها دارای استحکام باشند از آهار استفاده می شود. در برخی از مواقع که الیاف ها از حالت معمول بلندتر هستند و یا از آهار برای مهار کردن آن ها استفاده نمی شود فرش دچار پرزدهی می شود. البته پاخوری زیاد هم سبب افزایش میزان پرزدهی فرش های ماشینی خواهد شد.
طریقه از بین بردن پرز فرش
مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی به چه عواملی بستگی دارد؟ مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی وابسته به عوامل مختلفی است. از مهمترین این عوامل می توانیم به ضخامت نخ زمینه ، کیفیت آهار به کار رفته ، کیفیت الیاف به کار رفته ، نوع نخ ، ساختمان نخ ، چگونگی وصل شدن نخ خاب فرش به زمینه و بسیاری عوامل دیگر اشاره کنیم.

یکی از مهمترین عواملی که مدت و شدت پرزدهی فرش های ماشینی را تحت تأثیر قرار می دهد تراکم و تعداد شانه ی فرش است. هر چقدر تعداد شانه و تراکم یک فرش بیشتر باشد پرزدهی فرش های ماشینی نیز کمتر خواهد بود. فرش های ماشینی در انواع شانه های ۷۰۰ ، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه هستند و بر این اساس میزان پرزدهی فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه از ۷۰۰ و ۱۰۰۰ شانه کمتر است و از مهمترین نکاتی است که در موقع خرید فرش باید به آن توجه شود.

About the author

پست‌های مرتبط

روش صحیح نگهداری نان

روش صحیح نگهداری نان

روش صحیح نگهداری نان روش صحیح نگهداری نان ۱- چیدن...

نکاتی برای شستشوی انواع پرده

نکاتی برای شستشوی انواع پرده نکاتی برای شستشوی انواع پرده...

3 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

3 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو برای تمیز كردن...

Theme Settings