راههای ماندگار کردن بوی عطر و اودکلن درتابستان

راههای ماندگار کردن بوی عطر و اودکلن درتابستان

راههای ماندگار کردن بوی عطر و اودکلن درتابستان

راههای ماندگار کردن بوی عطر و اودکلن درتابستان.

همیشه گران قیمت بودن عطر دلیل بر کیفیت بالا و ماندگاری زیاد آن نیست البته نمی توان کیفیت چنین عطری را نیز به کلی انکار کرد ولی راه های ساده و دیگری نیز برای ماندگاری عطر وجود دارد که در متن زیر قرار داده ایم.برای آشنایی با راههای ماندگار کردن عطر و آموزش مهارتهای زندگی ما را در سایت اوستاکولردنبال کنید.
ماندگار کردن عطر

احتمالا شما هم تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چرا بعضی افراد همیشه بویخوبی می‌دهند.شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بوی عطر برخی افراد بیش از هر چیز دیگری توجه‌تان راجلب کرده و مسیر حرکتشان را از این بوی برجا مانده شناسایی کرده باشید.تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که راز این بوی خوش و آن ماندگاری چیست؟

به طور حتم این رازبه یک عطر گرانقیمت محدود نمی شود ، چون در میان این افراد خوشبو هستند کسانی که چندان بهدنبال خرید عطرهای گرانقیمت نیستند و از طرف دیگر افرادی هم هستند که فقط عطرهای قیمت می خرند ولی هیچگاه چنین خوشبو نیستند.

روش ماندگار کردن عطر

هر چند نمی توان تاثیر نوع عطر را هم در این ماندگاری انکار کرد البته نوع خوب عطر لزومابه معنای گران بودن آن نیست؛ اما جدا از نوع عطر روش هایی هم وجود دارد که می تواند ماندگاریو پایداری عطر را افزایش دهد و نگذارد که رایحه مطبوع شما ب زودی و در عرض چند ساعتاز بین برود.در این نوشتار به رازهای ماندگاری بوی عطر پرداخته ایم .

پوست تان تمیز باشدپوست سالم رمز استفاده موفق از محصولات آرایشی و زیبایی است.ابتدا مطمئن شوید پوست شما پیش از استفاده از عطر کاملا شسته و تمیز است و هیچ بوی نامطبوعینمی دهد تا بوی عطر تحت الشعاع قرار بگیرد؛ همچنین قبل از استفاده از عطر مطمئن شوید که خراش وزخم روبازی روی پوست خود ندارید، چون ترکیب عطر با مایعات بدن باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود.

عطر بوی بدن را نمی پوشاندتوجه داشته باشید که عطر برای پوشاندن بوی بدن طراحی نشده است ،بلکه نقش آن بیشتر خوشبو کردن است،بنابراین اگر بدن شما به واسطه عرق کردن بوی تندی می گیرد با عطر نمی توانید آن را بپوشانید چونبوی بدن شما بر عطر غلبه می کند، بهترین کار این است که با ضد تعریق و بو برهایی کهبرای همین منظور طراحی شده اند بوی بدن خود را بگیرید و بعد با عطر بدن را خوشبو کنید.البته دقت کنید که عطر را در جایی که ماده بو بر یا ضد عرق استفاده کرده اید، بهکار نبرید.برای ضد عرق ها بهتر است رایحه های ملایم را انتخاب کنید که بوی عطر شما را نمی پوشاند.


ماندگار کردن عطر و طریقه درست استفاده کردن عطر

طریقه استفاده درست از عطر را می دانید؟عطر را روی قسمت های نبض دار بدن اسپری کنید، آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک.عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخیبزند زیاد می شود.دست تان را در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی متری این نقاط نبض دار بگیرید و به آرامی عطر رااسپری کنید.در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر ، مچ هارا به هم نسایید، این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می شود.بعضی ها عطر را تنها روی گردن شان اسپری می کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادیاز بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می شود.مچ دست ها برای تکمیل این پروژه عالی است!

عطر را روی نبض بزنیدبسیاری از خانم ها و آقایان نمی دانند که عطررا به کجای پوست خودشان بزنند.عطر باید به نقاطی که دارای نبض است زده شود.در حقیقت نقاط دارای نبض، نقاطی هستند که فاصله رگ ها از سطح پوست به کمترین حد خود می رسدو در همین نقاط، رگ های خونی حرارت بیشتری از خودشان می دهند که به صورت یک پمپ کوچک عطرعمل می کند و بوی عطر هم بهتر متصاعد می شود.نقاط دارای نبض عبارتند از: مچ دست، پشت گوش، پشت زانوی پا و پشت آرنج دست و قسمت پایین گلو.


راههای ماندگار کردن عطر

در ضمن برای اینکه بوی عطر دوام بیشتری داشته باشد، روی مچ های پا نیز می توانید عطر بزنیدکه جریان متصاعد شدن عطر را از پایین به بالا امکان پذیر می سازد.
وازلین مولکول های عطر را به دام می اندازداگر پوست خیلی خشکی دارید یا اگر می خواهید تا حد ممکن ماندگاری عطرتان را بالا ببرید، می توانید ازوازلین استفاده کنید.کافی است یک لایه خیلی نازک از وازلین را روی نقاطی بمالید که می خواهید عطر بزنید یعنی روی نبضها و بعد عطر بزنید.با این کار مولکول های عطر به جای اینکه جذب پوست شوند در میان لایه نازک وازلین گیر کردهو در نتیجه بوی بیشتری از خود متصاعد می کنند.

عطر روی پوست مرطوب بیشتر می ماندعطرها در محیط مرطوب ماندگاری بیشتری دارند، بنابراین شما هم باید چنین شرایطی را فراهم کنید، یعنی قبل از استفادهاز عطر ، حالت پوست خود را ارزیابی کنید که آیا خشک و بدون آب است یا رطوبت کافیدارد؟ اگر پوست تان خشک است قبل از استفاده از عطر مرطوب کننده را فراموش نکنید تا رطوبت و نرمیرا به پوست تان بازگردانید.

برخی برندها عطر مرطوب کننده و لوسیون بدن با رایحه ای مشابه تولید می کنند تا دوام عطر خودرا چند برابر کنند.

اگر عطر شما این نوع است کارتان راحت است اما اگر ازاین نوع نیست خودتان باید کمی خلاقیت به خرجدهید و کرمی انتخاب کنید که بوی مشابه عطرتان داشته باشد.
ماندگار کردن عطر و پاشیدن عطر روی مچ

اصلی ترین بخش های بدن برای پاشیدن عطر مچ، گردن و پشت آرنج است.پیش از استفاده از عطر این قسمت ها را مرطوب کننده بزنید و اجازه بدهید تا کرم مرطوب کننده بهخوبی توسط پوست تان جذب شود، اگر هم پوستی دارید که پس از زدن کرم مرطوب کننده خشک باقی میماند، باید عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنید چون پوست خشک عطررا می مکد و رایحه آن را زودتر از بین می برد.
بوی هر عطر در افراد مختلف متفاوت استترکیب شیمیایی بدن، رژیم غذایی و سن اشخاص بر عطری که به پوست زده می شود تاثیر می گذارد.در ضمن عطر دارای بسیاری از روغن های اسانس دار است.بعضی روغن های اسانس دار تاثیر متفاوتی روی پوست اشخاص می گذارند و احتمال دارد که برخی از آنها جذبپوست شوند.همین مسئله باعث می شود تا بویی از پوست متصاعد و در نتیجه بوی عطر نیز متفاوت شود.

عطر روی پوست باشد یا روی لباس؟یادتان باشد که عطر را پیش از پوشیدن لباس به خود بزنید.اگرچه ممکن است قسمت های اصلی که یادآور شدیم با لباس پوشیده شود اما هنگامی که عطر را مستقیما رویپوست خود بزنید، عطر ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که روی لباس خود بزنید، خواهد داشت چون بیشتر عطرها برایبه کار بردن روی پوست طراحی شده اند و نکته مهم این است که نوع پوست روی رایحه منعکس شدهاز عطر تاثیر دارد.
انتخاب عطر مناسب و ماندگار کردن عطر

به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد.تفاوت پوست های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ پوست و اسیدیته آنهاست.مثلا پوست را براساس میزان چربی به ۴ نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم بندی می کنند.

پوست های چرب عطر را بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می دارند.همچنین می توان گفت افرادی که پوست روشن و بلوند دارند بهتر است از رایحه گل استفاده کنند و پوستگندمی ها از رایحه های مشرق زمینی.

کدام عطر پایدارترین است؟همان طور که درصد (غلظت) ترکیبات معطر (اروماتیک) کاهش می یابد (مقدار الکل افزایش می یابد)، شدت و طول عمرعطر نیز کاهش می یابد یعنی هرقدر مواد معطر بیشتر باشند و الکل کمتر، عطر پایداری بیشتری خواهد داشت، یعنیبر اساس میزان ماده معطر در عطر نام های مختلفی روی شیشه های این محصول خوشبو وجود دارد.

ترکیب آب و الکل به عنوان حلال مواد معطر به کار می رود.در عمل گرمای بدن سبب می شود تا حلال به سرعت تبخیر شده و عطر روی پوست باقی بماندتا به تدریج طی چندین ساعت تبخیر شود.بوهای تند بیشتر از بوهای ملایم ماندگاری دارند، پس در انتخاب عطر خود دقت کنید.
برخی بوهای خاص هستند که در مواردی نظیر یادآوری، تمرکز و هشیاری به افراد کمک می کنند. یک بوی خاص می تواند خاطرات یک روز خوش، یک انسان یا یک واقعه را برای شما زنده کند. برای من بوی لوسیون های ضد آفتاب خاطرات کنار دریا و ساحل و روزهای گرم تابستان را زنده می کند.

About the author

پست‌های مرتبط

راهکارهای خوشبو کردن خانه و وسایل

راهکارهای خوشبو کردن خانه و وسایل • خوشبو کردن ماشین...

شستشو و نگهداری لباس های جین با چند نکته مهم و کاربردی

شستشو و نگهداری لباس های جین با چند نکته مهم...

نکته هایی برای شست و شوی ظروف

نکته هایی برای شست و شوی ظروف نکته هایی برای...

Theme Settings