تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

نوشابه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی ها در دنیاست که متاسفانه به خاطر گازو قندی که دارد مضر شناخته شده است اما جالب است بدانید که نوشابه در تمیز کردن برخی از وسایل خانه مانند سرامیک و یا سرویس بهداشتی بسیار مفید خواهد بود در این مطلب از اوستاکولر ترفندهای جالب تمیزکاری با نوشابه که از آن بی اطلاع هستید را برای شما عزیزان آماده کرده ایم

تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

برای نرم کردن گوشت آن را در مقداری نوشابه بخوابانید و سپس بپزید

نوشابه یکی از خوشمزه ترین و شاید مضرترین نوشیدنی ها باشد. اما بهتر است بدانید همین نوشیدنی مضر می تواند کمک بسیاری در خانه داری شما از آشپزی تا تمیز کردن خانه، بکند.

_ خاصیت اسیدی نوشابه به از بین بردن زنگ زدگی باتری خودرو منجر می شود. تقریبا تمامی نوشیدنی های گازدار حاوی اسید کربنیک، لکه ها و رسوب های زنگ را از بین می برد. مقداری نوشابه روی باتری ریخته، بگذارید مدتی بگذرد. سپس با یک پارچه خیس آن را تمیز کنید.

_ دیگر لازم نیست برای باز کردن پیچ و مهره های زنگ زده اذیت شوید. پارچه خیس شده در نوشابه را برای چند دقیقه دور پیچ و مهره ها بگذارید. پیچ به راحتی باز می شود.

_ کاغذ آلومینیومی آغشته به نوشابه را روی لکه های زنگ در قسمت بدنه خودرو بمالید تا به راحتی از بین برود.

_ برای نگه داری با طراوت و طولانی تر گل ها یک فنجان نوشابه را توی گلدان خالی کنید. قند موجود در نوشابه طراوت، شادابی و عمر بیشتری به گل ها خواهد بخشید. در گلدان های شفاف می توانید از نوشابه های بی رنگ مانند سون آپ یا اسپرایت استفاده کنید.

تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

نکته های تمیز کردن وسایل با نوشابه

_ برای از بین بردن بو و کثیفی توالت، مقداری نوشابه روی کف بریزید و پس از یک ساعت شست و شو دهید.

_ برای باز کردن راه های لوله فاضلاب یک شیشه ٢ لیتری نوشابه داخل چاه خالی کنید._ هر گاه آدامس به موهای شما چسبید، آن قسمت را با نوشابه خیس کنید و پس از چند دقیقه بشویید.

_ برای نرم کردن گوشت آن را در مقداری نوشابه بخوابانید و سپس بپزید._ برای تمیز و براق کردن سکه های معمولی آن ها را توی نوشابه بخوابانید.

_ برای رفع لکه های روغن از روی موزائیک ابتدا مقداری خاک روی لکه ریخته، قدری بسایید. پس از جمع کردن خاک، نوشابه روی آن قسمت بریزید و بگذارید ٢٠ دقیقه بماند. در انتها با مخلوطی از یک چهارم پیمانه مواد شوینده و یک چهارم پیمانه سفید کننده حل شده توی یک گالن آب، قسمت مذکور را شست وشو دهید.
بیشتر بدانید از کاربرد نوشابه سیاه برای تمیز کردن منزل

۱. شستن روشویی سرامیکی

شاید شستن روشویی دستشویی‌ها یک کار سخت و خسته کننده باشد. هیچ کس واقعا دوست ندارد، این کار را انجام دهد اما نوشابه‌های سیاه می‌توانند به کمک‌تان بیایند. فقط کافیست خروجی روشویی را ببندید و به اندازه کافی نوشابه سیاه را درون آن بریزید و با کمک یک قلم مو و یا فرچه روی سرامیک را بسابید و سپس یک ساعت صبر کنید تا نوشابه اثر خود را روی سطوح بگذارد. حال پس از یک ساعت سرامیک را آبکشی کنید. اکنون با درخشش خیره کننده سرامیک روبه‌رو خواهید شد.

تمیزکاری در خانه با نوشابه - راهکاری تاثیر گذار
تمیزکاری در خانه با نوشابه – راهکاری تاثیر گذار

۲. از بین برنده لکه‌های سخت

اگر شما قصد خرید پاک کننده‌های قوی و گران را ندارید، می‌توانید نوشابه سیاه خریداری کنید. شما می‌توانید به کمک نوشابه سیاه و برخی تمیزکاری با نوشابه از شوینده‌های معمولی به جنگ لکه‌های سخت بروید. این محلول می‌تواند لکه‌های سخت روی لباس‌تان را نیز تا حدودی نابود کند. اسید کربنیک و اسید فسفریک موجود در نوشابه‌های سیاه گازدار، می‌تواند نقش یک لکه بر قوی را به خوبی بازی کند.

۳. تمیز کننده پنجره‌ها

ما می‌دانیم که نوشابه‌های سیاه قدرت خوبی برای تمیزکاری با نوشابه دارند. یکی از جاهایی که می توان برای تمیز کردن از نوشابه سیاه استفاده کرد، پنجره‌ها هستند. با وجود اسید ستریک در درون نوشابه‌ها، شما می‌توانید یک پنجره فوق‌العاده تمیز داشته باشید. البته اسید سیتریک به طور طبیعی درون مرکبات نیز یافت می‌شود.

About the author

پست‌های مرتبط

راههای شستن کلم بروکلی

راههای شستن کلم بروکلی کلم بروکلی ها را باید خیلی...

نحوه پاک کردن لکه های خون از لباس

نحوه پاک کردن لکه های خون از لباس پاک کردن...

نحوه از بین بردن بوی چاه آشپزخانه

نحوه از بین بردن بوی چاه آشپزخانه

نحوه از بین بردن بوی چاه آشپزخانه نحوه از بین...

Theme Settings