برطرف کردن گودی و شکستگی فرش

برطرف کردن گودی و شکستگی فرش

برطرف کردن گودی و شکستگی فرش

برطرف کردن گودی و شکستگی فرش

برطرف کردن گودی و شکستگی فرش

گاهی اوقات بعد از شستن فرش ها ، فرش ها هموار نمی شوند و دارای پستی و بلندی می شوند ما در این مطلب پرشین وی یک ترفند زیرکانه برای برطرف کردن گودی فرش برای شما عزیزان آماده کرده ایم گودی فرش را با تکه ای از یخ می توان درست کرد در ادامه مطلب برای شما نحوه تمیز کردن فرش را هم اماده کرده ایم


برطرف کردن گودی فرش

برای برطرف کردن گودی فرش که نمای زشتی نیز پدید می آورد میتوانید با راههای زیر این گودی را برطرف کنید.الف) در چاله های ایجاد شده در فرش می توانید یک قطعه یخ بگذارید وصبر کنید تا مدت یک ساعت به همین حال بماند تا پرزهای خوابیده فرش دوباره به حالت طبیعی باز گردد.

ب) مقداری آ ب در محل گودی بریزید وپارچه ای مرطوب روی آن قرار دهید وآن را به ارامی با اتو نسبتأ داغ ماساژ وفشار دهیدتا پرزها به حالت اولیه باز گردند سپس با یک برس آن قسمت ها را برس بزنید.
بیشتر بدانید برای تمیز و سالم نگه داشتن فرش

.۱٫ جابجایی اجسام سنگین روی فرش

یکی دیگر از آسیب هایی کهه به فرش میرسد از فشرده شدن,فرش توسط وسیله ای است که روی آن به مدت طولانی قرار میگیرد. وقتی وسایل سنگینی مثل یخچال، مبل و از این دست وسایل در دراز مدت روی فرش میماند، به همین دلیل آن,قسمتی که آن فشار را تحمل میکند به مرور زمان میپوسد و از بین میرود.

برای جلوگیری از این آسیب فرش,هر چند وقت یکبار این وسایل سنگین را، حتی اگر شده چند سانتی متر، جابجا کنید.


۲٫ آگاهی به نوع فرشتان

آگاهی به نوع فرشتان به شما در نگه داری بهتر کمک میکند.

فرش هایی از جنس نایلونی یکی از,بادوام ترین نوع و راحت ترین نوع برای تمیز کردن لکه های ایجاد شده است. ولی در مقایسه با انواع فرش پشمی لکه ها را نمیتوانند به خوبی پنهان کنند؛ زیرا این نوع از فرش های پشمی درخود آبی طبیعی دارند که این آب ضد لک است و نسبت به فرش های مصنوعی آلودگی های کمتری جذب میکنند. البته این فرشهای پشمی گران قیمت تر هستند.

اگر فرش پشمی دارید گرچه این فرش های آلودگی کمتری جذب میکنند ولی بالاخره اگر رفتار مناسبی با آنها نداشته باشید آن ها نیز خراب خواهند شد پس برای آگاهی از نوع و فرشتان و این که چگونه رفتاری با آن داشته باشید که کمترین آسیب را ببیند باید نسبت به آن مطالعه و تحقیق داشته باشید.

برای این کار میتوانید از کارخانه های فرش، کتاب راهنمایی درمورد کارهایی که باید برای مراقبت از فرش تان انجام دهید، تهیه کنید

  • این نکته را فراموش نکنید که فرشتان اگر ضمانت داشت، این ضمانت,شامل روش های غلط در نظافت و نگه داری از فرش نمیشود.
    ۳٫ جلوگیری از ایجاد گرد و خاک روی فرش

از مهم ترین موارد در سالم و تمیز نگه داشتن فرش، این است که اجازه ندهید گرد و خاک روی فرشتان انباشته شود. گرد و خاک به مرور زمان آسیب هایی به فرش وارد میکند، برای این کار میتوان هر چند وقت یکبار فرش را جاروبرقی کشید تا گرد و خاک را از بین ببرد.

برای این منظور میتوانید روش دیگری را نیز به کار ببرید که فرش هایی را جلوی در به عنوان پادری به کار ببرید که بیشتر گرد و خاک را به خود میگیرد و نمیگذارد گرد و خاک به داخل خانه راه پیدا کند.

و همچنین برای کسانی که حیوان خانگی دارند باید در هر بار بیرون بردنشان و آوردنشان به خانه پاهایشان را بشویند و برای دفع ادرارشان آموزشات لازم را بدهند تا در یک مکان مشخص، دفع شود نه روی فرش. و اگر هم این اتفاق افتاد باید سریعا آن محل را تمیز کرد.

About the author

پست‌های مرتبط

با طریقه شستن سفره آشنا شوید

با طریقه شستن سفره آشنا شوید

با طریقه شستن سفره آشنا شوید صبحانه، ناهار، شام. بیشتر...

3 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو

3 روش ساده برای تمیز کردن مایکروویو برای تمیز كردن...

روش هایی ساده برای از بین بردن بوی بد منازل

روش هایی ساده برای از بین بردن بوی بد منازل...

Theme Settings