برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو

وسایل های برقی هم به مرور زمان نیاز به تمیز کردن دارند مانند اتو که به علت ناخالص نبودن اب باعث جرم گیری اتو می شود و یا وسایل برقی مانند ماکروفر و ابمیوه گیری که از ان در اشپزخانه استفاده متعدد می شود و نیاز بیشتر برای تمیز کردن دارد ما در این مطلب از اوستاکولر قصد داریم روش های تمیز کردن وسایل برقی و جرم گیری اتو را برای شما عزیزان اماده کرده ایم
جرم گیری اتو

برطرف کردن جرم و گچ داخل اتو اتو‌های بخار به مرور زمان جرم می‌گیرند و گاهی هم منفذهای خروج بخار بسته می‌شوند. کمی سرکه سفید در محفظه آب آن بریزید و بعد از ۲۴ ساعت اتو را روشن کنید و اجازه دهید بخار کند تا آب و گچ آن خارج شود.

تمیز کردن کف اتو اتوهای قدیمی که کف آن روکش تفلون ندارند در اثر تماس با پارچه زود کثیف می‌شوند که حتماً باید تمیز شوند، توصیه می‌شود وقتی اتو داغ است با یک پارچه ی کتانی که در دست مچاله کرده‌اید کف آن را تمیز کنید سپس با پارچه ی آغشته به نمک یا چوش‌شیرین بقایای جرم کف اتو را پاک کنید.
تمیز کردن آب‌میوه‌گیری بخش‌های قابل شست وشوی آب‌میوه‌گیری ممکن است در اثر استفاده زیاد رنگ گرفته باشند. برای پاک کردن و نیز جلوگیری از رنگ گرفتن آنها، یک دوم فنجان مایع سفیدکننده، یک چهارم فنجان جوش‌شیرین و چهار فنجان آب گرم را با هم مخلوط کنید و با اسفنج روی قسمت‌های مورد نظر بمالید همچنین می‌توانید به مدت ده دقیقه آنها را در این مایع بخیسانید. سپس بشویید و کاملاً خشک کنید.

تمیز کردن مایکروویو یکی از لوازم برقی که بیشتر خانم‌ها با آن مشکل دارند مایکروویو است. برای تمیز کردن این وسیله، نیمی از یک لیموترش بزرگ را در کاسه‌ای آب قرار دهید و بگذارید پنج تا ده دقیقه (بسته به میزان کثیفی دستگاه) در مایکروویو بجوشد. بخار لیمو باعث تبخیر لکّه‌های چرب می‌شود و بوی بد را از میان می‌برد. در پایان با یک دستمال کتانی خشک دیواره‌های داخل دستگاه را تمیز کنید. دستمال آغشته به آب لیموترش تازه یا الکل نیز برای تمیز کردن مایکروویو و از بین بردن چربی‌ها بسیار سودمند است.
تمیز کردن وسایل برقی

هرگز از دستمال زبر، اسکاج یا سیم ظرفشویی برای تمیز کردن دستگاه استفاده نکنید. برای پیشگیری از پاشیدن چربی غذا به دیواره‌ها بهتر است هنگام پخت روی غذاهای چرب را با سلفون بپوشانید محلول دو قاشق غذاخوری آب لیموترش یا بکینگ‌ پودر در یک پیمانه آب را مدت چهار تا شش دقیقه در مایکروویو بجوشانید. سپس با دستمال دیواره‌ها را تمیز و خشک کنید. تمیز کردن تلویزیون اثر انگشت بچه‌ها بر صفحه ی تلویزیون منظره ی نازیبایی به‌وجود می‌آورد تلویزیون را هنگام تمیز کردن خاموش کنید.

ابتدا با یک دستمال خشک غبار آن را بگیرید و سپس با پنبه ی آغشته به محلول آب و الکل صفحه ی تلویزیون را تمیز کنید. الکل لکّه‌های چرب و اثر انگشت را بر طرف می‌کند. توصیه می‌شود از دستمال حوله‌ای و پرزدار استفاده نکنید. دیواره‌های غیرشیشه‌ای تلویزیون را نیز می‌توانید با پارافین مایع براق کنید و با دستمال خشک چربی اضافی را بگیرید و براق کنید

این روشن برای تمیز کردن ضبط صوت و ویدئویی که رنگ تیره دارند هم مناسب است. تمیز کردن جدار وسایل برقی قسمت بیرونی دیواره‌های وسایل برقی را بعد از پاک کردن با دستمال مرطوب، به‌ وسیله پنبه آغشته به الکل صنعتی براق و تمیز کنید. تمیز کردن لوازم خانگی برای از بین بردن زردی لوازم خانگی سفید (از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و آب‌میوه‌گیری)، محلولی از نصف پیمانه مایع سفید‌کننده، نصف پیمانه جوش‌شیرین و چهار پیمانه آب گرم را با اسفنج روی سطح مورد نظر بمالید.

پس از ده دقیقه، در صورت امکان محل را آبکشی و یا با دستمال مرطوب پاک کنید. از بین بردن بوی یخچال برای تمیز کردن دیواره‌های داخلی یخچال از محلول جوش‌شیرین و آب کمک بگیرید. برای این منظور، یک تا دو قاشق جوش‌شیرین را در یک چهارم لیتر آب گرم حل کنید و یخچال را با آن پاک کنید.
بیشتر بدانید از نکات تمیز کردن جاروبرقی

کار را با برس جاروبرقی شروع می کنیم. مو، نخ یا هر جسم دیگری که در برس جارو گیر کرده است را بیرون آورده و آن را تمیز کنید. اگر قطعات پارویی جاروبرقی قابل جداشدن هستند، طبق دفترچه راهنما ، آنها را جدا کنید و اگر چیزی در آن قسمت ها گیر افتاده است بیرون بیاورید ، سپس با یک اسکاج نرم این قطعات را تمیز کنید.

فرقی نمیکند جاروبرقی شما چه مدلی است ، شلنگ دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید چیزی آن را مسدود نکرده باشد. برای این کار می توانید خیلی ساده فقط شلنگ را از دستگاه جدا کرده و آن را تکان دهید یا با کمک یک شئ نرم ، درون شلنگ را تمیز کنید. برای حصول اطمینان از عدم انسداد می توانید یک توپ کوچک کاغذی داخل شلنگ بیاندازید.

بسیاری از جاروبرقی های بدون کیسه ، دارای جداساز خاک هستند (این جداساز دارای حفره های ریز بسیار زیادی است) جرم گیری اتو . برای تمیز کردن این قسمت می توانید از یک برس استفاده کنید یا به آن ضربه بزنید ولی این قسمت به هیچ عنوان نباید شسته یا خیس شود.
تمیز کردن جاروبرقی

آخرین قسمت جاروبرقی که نیازمند رسیدگی مرتب و تمیز شدن است ، فیلتر دستگاه می باشد . فیلتر جاروبرقی به عنوان شش های دستگاه می باشند، هر چه فیلتر ها تمیزتر باشند ، جاروبرقی بهتر نفس می کشد و بنابراین بهتر تمیز می کند.

دفترچه راهنمای دستگاه خود را مطالعه کنید و مکان همه فیلترها را پیدا کنید و با کمک روش زیر فیلترها را تمیز کنید :

فیلتر را از دستگاه جدا کنید و روی سطل ضربه بزنید تا مواد چسبیده به آن بریزند. از برس یا هر وسیله خراشنده دیگری استفاده نکنید ، چون این کار به بافت فیلتر آسیب می زند .

About the author

پست‌های مرتبط

ترفندهای تمیز کردن خانه

ترفندهای تمیز کردن خانه

ترفندهای تمیز کردن خانه ترفندهای تمیز کردن خانه تمیز کردن...

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی

اشتباهات رایج در تمیز کردن لوازم برقی لوازم برقی و...

اشتباهات بزرگ در پاک کردن پنجره ها

اشتباهات بزرگ در پاک کردن پنجره

اشتباهات بزرگ در پاک کردن پنجره اشتباهات بزرگ در پاک...

Theme Settings