اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

شاید برایتان جالب باشد که خمیر دندان به غیر از این که تمیز کننده دندان باشد کاربردهای زیادی برای تمیز کردن وسایل منزل نیز دارد از خمیر دندان می توان بعنوان از بین بردن لکه ها و همچنین جلا دهنده استفاده کرد شاید برایتان جالب باشد که خمیر دندان حالت پاک کننده گی قوی برای از بین بردن لاک ناخن هم دارد در این مطلب از اوستاکولر به بررسی تمیزکاری با خمیر دندان خواهیم پرداخت

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

یکی از قابلیت های مفید خمیر دندان، پر کردن سوراخ های ریز بر روی دیوار و … است

پاک سازی درب های شیشه ای حمام! درب های تمام شیشه ای حمام، به سرعت کثیف شده و جرم می گیرند. اگر می خواهید این درب همانند روز اول به نظر رسیده و درخشش مجددی پیدا کند، کمی خمیر دندان را با پارچه ای مرطوب به روی آن بمالید.

اگر درب مورد نظر جرم زیادی دارد، بگذارید تا خمیر دندان چند دقیقه بر روی محل مورد نظر باقی بماند و سپس با یک پارچه خمیر دندان را در سر تا سر درب پراکنده کنید و پس از آن اقدام به شستن شیشه با آب نمایید. اگر می خواهید این تمیزی بیشتر باقی بماند، پس از شست و شو تا یک دقیقه اقدام به خشک کردن شیشه ننمایید.

پاک سازی کف اتو حتما در خانه خود یک اتوی برقی بخار دارید. طبیعی است که پس از کار زیاد، قسمت پایینی و فلزی اتوی شما، جرم گرفته و دچار مشکل می شود. (شاید تاکنون به این موضوع فکر هم نکرده اید؟)

برای رفع این مشکل خمیر دندان خود را برداشته و مقداری از آن را به کف اتو بمالید. سپس با یک پارچه مرطوب اقدام به پاک سازی آن محیط نمایید. (مطمئن شوید که اتو خارج از برق بوده و خنک باشد). پس از این کار، با یک دستمال خشک، اقدام به پاک سازی نهایی و خشک کردن کف اتو نمایید. از این روش می توانید برای پاک سازی اتو مو نیز استفاده کنید.

پر کردن سوراخ های ریز یکی از قابلیت های خوب و مفید خمیر دندان، پر کردن سوراخ های ریز بر روی دیوار و … است!

کافی است امتحان کنید، اگر سوراخ ریزی بر روی دیوار خوددارید و نگاه کردن به آن آزارتان می دهد، کمی خمیر دندان را برداشته و توسط آن سوراخ مورد نظر را پاک کرده و سپس اضافه آن را پاک کنید.

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

شستن دست ها با خمیر دندان

این موضوع را یکی از دوستان در کلاس آشپزی یاد گرفته بود. صابون های ساده، توانایی پاک سازی بو یا آلودگی های زیاد را ندارند. از بین بردن بوی ماهی، پیاز یا غذای پر ادویه، از توانایی یک صابون ساده خارج است، اما خمیر دندان به راحتی این کار را انجام می دهد. کمی خمیر دندان به کف دست های خود مالیده و با آن دستان خود را بشویید.

پاک سازی شیر آلات

دفعه بعد، پس از اینکه مراسم مسواک زدنتان تمیزکاری با خمیر دندان به اتمام رسید و توجهتان به قطرات آبی که بر روی شیر آلات پاشیده شده است جلب شد، نگران نباشید؛ کافی است خمیر دندان خود را بر دارید.

اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان
اصول و راهنمای تمیزکاری خانه باخمیردندان

مقداری از خمیر دندان خود را بر روی یک تمیزکاری با خمیر دندان پارچه بسیار نرم ریخته و با آن شروع به پاک سازی شیر آلات کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز شده و درخشندگی بسیاری پیدا می کند. این عمل برای اکثر شیر آلات موجود تمیزکاری با خمیر دندان استفاده دارد.

شفاف سازی نقره جات

حتما در دکور منزل خود نقره جات دارید. اگر هم نباشد ممکن است که از قاشق های نقره ای و یا شمعدان های نقره ای استفاده می کنید. در اینجا نیز می توانید به راحتی به سمت خمیر دندان خود رفته و از آن بهره ببرید. مقداری خمیر دندان را بر روی شی نقره ای خود مالیده و با پارچه ای نرم و خشک شروع به پاک کردن آن کنید.

بیشتر بدانید از کاربرد خمیر دندان در تمیز کردن وسایل

درخشان کردن جواهرات با استفاده از خمیردندان برای این که جواهرات جلای بهتری داشته باشند، کمی خمیردندان روی مسواک بمالید و جواهرات را شست وشو دهید.

پاک کردن جوهر ماژیک از سطوح چوبی به وسیله خمیر دندان معمولا سطوح چوبی مثل میز تحریر ، ممکن است حین استفاده ،اثر جوهر ماژیک روی آن ها بماند.برای پاک کردن خطوطی که با ماژیک روی این سطوح ایجاد میشود، از خمیر دندان استفاده کنید.

پرکردن تیوب خمیر دندان ها با استفاده از یک رابط سیلیکونی نظیر شکل زیر، می توانید تیوب کوچک سفری خمیردندان خود را به تیوب های بزرگتر متصل کنید و آن ها را پر کنید.

ساخت خمیردندان سفری در منزل می توانید تیوب کوچکی برای خمیردندان در طول سفر خود ایجاد کنید. برای این کار مطابق شکل زیر از یک نی ، ابزاری مثل سیم چین ، فندک جهت ایجاد حرارت و یک تیوب خمیردندان استفاده کنید.

پاک کردن لاک از روی ناخن با استفاده از خمیر دندان در صورتی که ابزار پاک کننده ی ناخن را در دسترس ندارید، از مقدای خمیر دندان و یک فرچه نظیر مسواک ، برای پاک کردن لاک روی ناخن هایتان استفاده کنید.

پاک کردن آینه ها با استفاده از خمیر دندان بر اثر دوش گرفتن و استفاده ی مکرر از حمام ، آینه های داخل حمام لکه دار میشوند. برای پاک کردن آن ها از پارچه ی لطیف و مقداری خمیر دندان استفاده کنید.

About the author

پست‌های مرتبط

حوله حمام را چند وقت یکبار بشوییم+پاسخ

حوله حمام را چند وقت یکبار بشوییم+پاسخ حوله حمام را...

راه های تمیز کردن کف اتو

راه های تمیز کردن کف اتو اگر می خواهید لباس...

لکه های سیاه را چگونه از روی دیوار پاک کنیم

لکه های سیاه را چگونه از روی دیوار پاک کنیم...

Theme Settings